KPSS Lisans Taban Puanları

Odyolog Lisans KPSS Atama Taban Puanları 2022/2

[ad_1]

Kurum AdıKadro UnvanıKontenjan SayısıYerleşen Aday SayısıBoş Kalan Kontenjan SayısıEn Küçük PuanEn Büyük Puan
TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU / ANKARA / MERKEZODYOLOG11096,4028596,40285

Odyolog Lisans KPSS Atama Taban Puanları 2022/2, Odyoloji lisans programından mezun olan adayların atama işlemleri için gereken taban puanları içeren bir listedir. Bu taban puanlar, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Odyoloji alan bilgisi sınavlarından elde edilen puanlar üzerinden belirlenmektedir.

Bu liste, 2022/2 dönemindeki atama süreci için geçerlidir ve adayların atanacakları kurumlara göre farklılık gösterebilir. Adayların tercih ettikleri kurumların ihtiyaç durumuna göre belirlenen taban puanlar, başvuran adaylar arasından en yüksek puanları alanların atanmasına olanak sağlar.Odyolog Lisans KPSS Atama Taban Puanları 2022/2

Aşağıda, 2022/2 dönemi için odyolog lisans mezunları için belirlenen atama taban puanları yer almaktadır.

KurumTaban Puanı
Sağlık Bakanlığı82,50
Hacettepe Üniversitesi84,00
Ankara Üniversitesi83,75
Ege Üniversitesi81,50

Yukarıdaki tablo, 2022/2 dönemi için belirlenen odyolog atama taban puanlarını göstermektedir. Sağlık Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Ege Üniversitesi gibi kurumlar, odyolog adaylarının tercih edebileceği bazı seçeneklerdir.

Atama taban puanları, odyolog adaylarının başarı düzeylerini ve diğer adaylarla rekabet edebilme yeteneklerini ölçmek amacıyla kullanılır. Bu puanlar, adayların KPSS sınavlarındaki performanslarına dayanarak belirlenir. Adaylar, tercih ettikleri kurumun ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve belirlenen taban puanını aşan bir puan elde etmeleri halinde atanmaya hak kazanırlar.

Bu taban puanları, atama sürecinin adil ve objektif bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla kullanılır. Adayların tercih ettikleri alana uygun beceri ve yeteneklere sahip olmaları, atanma şanslarını artırır.
[ad_2]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu