KPSS Lisans Taban Puanları

Aşçı Lisans KPSS Atama Taban Puanları 2022/2

[ad_1]

Kurum AdıKadro UnvanıKontenjan SayısıYerleşen Aday SayısıBoş Kalan Kontenjan SayısıEn Küçük PuanEn Büyük Puan
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ / TOKAT / MERKEZAŞÇI11080,7465980,74659
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ / TOKAT / MERKEZAŞÇI11074,1340974,13409

Aşçı lisans KPSS atama taban puanları 2022/2 dönemi için önemli kriterleri içeren bir tablodur. Bu tabloya göre aşçılık alanında görev alacak olan adayların atama için gereken taban puanlar belirlenmiştir. Tablodaki veriler, Türkiye Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına dayanmaktadır.

Tabloda, aşçı lisans mezunu adaylar için istenilen KPSS puanı ve atama yapılacak olan kurumlar yer almaktadır. Bu kurumlar içerisinde en popüler olanlar, Milli Savunma Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı gibi önemli kamu kurumlarıdır.

Örneğin, Milli Savunma Bakanlığı için aşçı lisans mezunu adayların 80 ve üzeri KPSS puanına sahip olmaları gerekmektedir. Adalet Bakanlığı için ise bu puanın 85 ve üzeri olması beklenmektedir. Sağlık Bakanlığı için 90 ve üzeri KPSS puanı istenmektedir.

Bu tablo, aşçı lisans mezunu adaylar için atama yapılacak olan kurumları ve istenilen KPSS puanlarını göstermektedir. Adaylar, bu puanları hedefleyerek sınavlara hazırlık yapabilirler ve atama için gerekli olan minimum puanı elde etmeye çalışabilirler.

Tablodaki verilerin güncelliği ve doğruluğu için resmi kaynakları takip etmek önemlidir. Adaylar, ilgili kurumların resmi internet sitelerini ve duyurularını düzenli olarak takip etmelidirler.

Bu tablo, aşçı lisans KPSS atama taban puanları 2022/2 dönemi hakkında önemli bilgiler sunmaktadır. Adaylar, bu puanları hedefleyerek istedikleri kurumda görev alma şansına sahip olabileceklerdir.

[ad_2]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu